Kanał RSS

RSS to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możesz w wygodny sposób śledzić i czytać swoje ulubione strony internetowe. Kanał RSS można przyrównać do prenumeraty czasopisma, która odbywa się w postaci elektronicznej. Za każdym razem, kiedy czytany przez Ciebie blog zostaje zaktualizowany, dostajesz o tym powiadomienie na swój czytnik RSS. Zaraz po opublikowaniu nowego wpisu na zasubskrybowanym przez Ciebie blogu/stronie  pojawi się on w Twoim czytniku RSS.

Korzyści z używania kanału/czytnika RSS

Dzięki kanałom RSS nie musisz dodawać nowych stron do zakładek i odwiedzać je co jakiś czas, aby sprawdzić czy pojawiło się coś nowego. Czytnik RSS informuje Cię o wszystkich nowościach automatycznie, dzięki czemu śledzenie ulubionych blogów staje się znacznie wygodniejsze. Dodając strony do zakładek  utrudniasz sobie ich śledzenie. Skorzystaj z RSS, a będziesz miał pewność, że nie przegapisz niczego nowego na zapisanej przez Ciebie stronie.

Jak korzystać z kanału RSS?

Obecnie obsługę kanałów RSS zapewnia nam większość przeglądarek internetowych takie jak: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari Flock. Programy pocztowe takie jak Thunderbird czy Evolution również pozwalają na czytanie kanałów RSS. Najpopularniejsze czytniki RSS to:

  • Google Reader
  • FeedReader
  • FeedDemon
  • RSS Bandit

Istnieją także polskie czytniki RSS:

  • Cafe News
  • Paseczek

Obsługa czytników RSS jest intuicyjna. Aby zasubskrybować kanał RSS musisz znać jego adres internetowy. Adres kanału RSS mojego bloga to http://feeds.feedburner.com/ABCInwestowaniaFinanseOsobiste. Blogi najczęściej korzystają z serwisu Feedburner. Po wprowadzeniu adresu program automatycznie będzie nas informował o nowych wpisach. Często możliwa jest opcja zminimalizowania programu do zasobnika. Dzięki temu możemy być poinformowani o nowym wpisie nawet w kilka minut po jego publikacji!

Kanału RSS na e-mail

Jeżeli jednak nie chcesz instalować ani posługiwać się żadnymi nowymi programami, kanał RSS możesz także zasubskrybować na swojego e-maila. Wtedy będziesz otrzymywać informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę mailową, tak jak klasyczne newslettery. W prawym górnym rogu strony wystarczy kliknąć link  Nowe wpisy na E-mail, potem wpisać swój e-mail i przepisać kod z obrazka, a na końcu nacisnąć „Complete Subscription Request”.  Następnie otwierasz skrzynkę mailową i klikasz w link potwierdzający subskrypcję tej witryny.

 

* - Wymagane pola

Imię/Nick*


Email*


WWW


Antyspam:5+3 = ? *

[Wpisz wynik]


Wiadomość*