jest

O mnie

arek

Nazywam się Arkadiusz F Pluta i bliżej mi do czterdziestki. Mieszkam w jednym z polskich miast i realizuję cel uzyskania niezależności finansowej – moje aktywa pracują na mnie a nie   odwrotnie.

Dlaczego zacząłem pisać?

Podstawowym celem pisania bloga jest dzielenie się z innymi swoimi spostrzeżeniami i uwagami, aby szerzyć ideę uzyskania wolności finansowej. Dookoła siebie obserwuję mnóstwo zaprogramowanych lemingów – zobacz wpis, którzy nie radzą sobie z pieniędzmi i tematyką inwestowania. Mam nadzieję, że ta strona będzie użyteczna i pozwoli inaczej spojrzeć na swoje finanse osobiste. Jeżeli tak uważasz, to podziel się tą informacją z innymi chociażby poprzez przycisk na Facebooku „Lubię to” lub Google+, albo zaćwierkaj na Twitterze. Po drodze ten eksperyment pokazuje, że takie ciągłe ćwiczenie umysłu bardzo pomaga mi w realizacji swoich własnych celów życiowych.  Zatem korzyści są obustronne.

Moja dotychczasowa droga

Moje dzieciństwo robotniczo-chłopskie mnie nie rozpieszczało i musiałem na wszystko sobie zasłużyć lub zapracować. Ze zdrowiem też nie było łatwo, o mały włos nie straciłem ręki. Całe szczęście nauka przychodziła mi zawsze łatwo, toteż udało mi się skończyć krajową szkołę biznesu. W międzyczasie zakosztowałem emigracyjnego chleba w Ameryce, zaczynając do posady śmieciarza a kończąc jako kelner. Do kraju wróciłem z małym kapitałem, który niestety szybko przepadł w kieszeniach oszusta-dewelopera. Potem jak to zwykle bywa pracowałem na etacie w różnej maści spółkach (w tym giełdowej) i instytucjach. Po woli dochrapałem się do stanowisk zarządczych i nadzorczych. Praca w korporacjach nie była najgorsza, ale miała jedną poważną wadę. Po prostu nie byłem właścicielem tych firm i w każdej chwili mogłem zostać wyrzucony na bruk. Po kolejnej takiej przygodzie i w poczuciu straconego czasu postanowiłem w końcu odważyć się przejść na swój rozrachunek – o czym napisałem na swoim blogu. Obecnie jestem sobie sam sterem i żeglarzem a inwestuję w sposób przedstawiony we wpisie „Milion w moim portfelu”.

Kontakt

Najprościej skontaktować się ze mną pisząc na następującego e-maila: onet_kerap[at]poczta.onet.pl albo aphossa[at]aphossa.pl Zamiast [at] wstaw @ – jest to ochrona przed wykradaniem adresów mailowych przez boty spamujące. Staram się odpisywać na e-maile, więc jeżeli nie otrzymałeś odpowiedzi to prawdopodobnie nie dotarł.

* - Wymagane pola

Imię/Nick*


Email*


WWW


Antyspam:5+3 = ? *

[Wpisz wynik]


Wiadomość*